معرفی نشانه های بارداری+عکس - سایت سرگرمی آریاتاک

معرفی نشانه های بارداری+عکس
بازدید : 1301 مشاهده

آریا تاک:هیچ چیز مثل این موضوع قلب زنی را که برای بارداری تلاش می کند، به تپش نمی اندازد. آیا من باردارم؟ و فکر می کنید چند روز دیر شدن عادت ماهانه دلیلی برای بارداری است؟ اینطور نیست. برای اینکه واقعا بدانید باردار هستید یا نه نشانه های بیشتری از تعویق عادت ماهانه وجود دارد. بعضی وقت ها ممکن است عادت ماهانه شما به دلایل دیگری عقب افتاده باشد.

● ده نکته از شایع ترین علل تاخیر در عادت ماهانه

۱ استرس. استرس می تواند بر خیلی از مسائل زندگی تاثیر بگذارد از جمله عادت ماهانه. گاهی استرس بیش از حد باعث کاهش مقدار هورمون مسئول تخمک گذاری می شود و به این ترتیب عادت ماهانه به تاخیر می افتد.

۲ بیماری. یک بیماری کوتاه و ناگهانی یا حتی طولانی مدت می تواند بر زمان عادت ماهانه تاثیر بگذارد.

۳ تغییر در ساعات بدن. تغییر در برنامه های کاری مثل تغییر شیفت کاری از روز به شب یا برعکس، ساعات بدن را تغییر می دهد و موجب تاخیر عادت ماهانه می شود.

۴ تغییر در داروهای کنترل بارداری. گاهی تغییر در داروهای بارداری باعث تاخیر در عادت ماهانه می شود.

۵ اضافه وزن. داشتن وزن زیاد می تواند از طریق هورمونی چرخه های ماهانه را تغییر دهد یا حتی متوقف کند. بسیاری از زنان بعد از کم کردن وزن، دوباره به چرخه باروری و مرتب بازمی گردند.

۶ کمبود وزن. اگر بدن شما به اندازه کافی چربی نداشته باشد عادت های ماهانه منظمی نخواهید داشت و گاهی اوقات همین موضوع می تواند شما را در آستانه توقف عادت ماهانه قرار دهد. به طور معمول با افزایش وزن می توان به برگشتن عادت های ماهانه کمک کرد. این علت در تاخیر عادت ماهانه اغلب در زنانی که به شدت بیرون از خانه کار می کنند یا ورزشکار حرفه ای هستند، رخ می دهد.

۷ محاسبه غلط. چرخه قاعدگی در هر خانمی متفاوت است. در حالی که کار شناسان معتقدند چرخه قاعدگی به طور متوسط ۲۸ روز است ولی درباره همه به این شکل نیست. گاهی اوقات فکر می کنید عادت ماهانه به تاخیر افتاده است در حالی که به سادگی دچار محاسبه غلط زمان عادت ماهانه شده اید.

۸ دوره پیش از یائسگی. دوره ای که خانم از سن باروری به سن غیر باروری می رود را دوره یائسگی می گویند. عادت های ماهانه در این دوران ممکن است زیاد تر یا کمتر شوند که البته این امر عادی نیست و اگر قصد بارداری ندارید بهتر است از یک روش جلوگیری مطمئن استفاده کنید چون تا مدتی هنوز احتمال باروری وجود دارد.

۹ یائسگی. زمانی است که شما به نقطه ای از زندگی می رسید که دیگر تخمک گذاری نمی کنید و یک رویداد طبیعی در زندگی است.

۱۰ بارداری. بالاخره! ممکن است تاخیر عادت ماهانه به دلیل باردار بودن شما باشد. یک تست ساده حاملگی مثل ادرار یا خون می تواند نشان دهد شما باردار هستید یا نه.

● احساس درد در رحم

بسیاری از زنان در اوایل بارداری دردهای رحمی را احساس می کنند و این می تواند برای برخی نسبتا نگران کننده باشد. شایع ترین علت احساس درد در واقع مربوط به رشد رحم است. این درد طبیعی است و باید در یک بارداری سالم مورد انتظار باشد. یک احساس سنگینی در ناحیه رحم به وجود می آید که اغلب زنان آن را به احساس شروع هر لحظه عادت ماهانه توصیف می کنند. اگر در ادامه این درد ها هر کدام از موارد زیر را مشاهده کردید فورا با پزشک خود تماس بگیرید.

الف لکه بینی یا خونریزی ب درد یک طرفه

ج درد در حال افزایش یا درد شدید

د تهوع و استفراغ. تهوع صبحگاهی معمولا اولین علامت بارداری است که بیشتر زنان آن را تجربه می کنند و ممکن است به محض این که جواب تست بارداری مثبت بود، شروع شود.

● تغییر بافت سینه ها

زمانی که برای اولین بار باردار می شوید تغییرات بافت سینه ها یکی از علائم مهم بارداری محسوب می شود. سینه ها در تغییر برای آماده سازی تغذیه کودک با شیر مادر هستند و برخی از شایع ترین تغییرات آن ها عبارتند از:

الف درد در ناحیه سینه. این درد در ۳ ماهه اول بارداری احساس می شود. برای برخی از زنان این درد یکی از نشانه های وقوع عادت ماهانه است. بنابراین ممکن است از نظر دور بماند.

ب تغییرات نوک سینه. همان طور که بارداری پیشرفت می کند ممکن است نوک سینه ها بزرگ تر و تیره تر شود. همچنین امکان دارد جوش ها یا نواحی سفید رنگی روی هاله قهوه ای اطراف نوک سینه ها مشاهده شود. وجود همه این موارد طبیعی است.

ج بزرگ تر شدن سینه ها. در اواخر ۳ ماهه اول یا شروع ۳ ماه دوم ممکن است مشاهده کنید که سینه ها شروع به رشد می کنند. این به این دلیل است که بافت های سینه برای تغذیه کودک آماده می شوند. در اواخر بارداری باید از یک لباس زیر مناسب استفاده کنید.

د بیرون آمدن آغوز. آغوز اولین شیری است که بدن می سازد. آغوز هر چیزی را که نوزاد برای شروع زندگی نیاز دارد برای او تامین می کند. در اواخر بارداری ممکن است برخی از زنان متوجه شوند که این مایع طلایی رنگ از سینه های شان خارج می شود یا در نوک سینه یک ماده سخت ببیند، هر دوی آن ها آغوز است.

ه بدون تغییر در سینه. ممکن است شما یکی از زنانی باشید که فقط علائم خفیف در سینه یا هیچ علامتی نداشته باشید. نگران نباشید این ربطی به توانایی شما در داشتن یک بارداری موفق یا تغذیه نوزاد با شیر نخواهد داشت.

● ادرار مکرر

ادرار مکرر می تواند یکی از علائم اولیه بارداری باشد. این علامت می تواند در اوایل بارداری شروع شود وتا ۳ ماهه سوم ادامه پیدا کند. در هفته های اول بارداری ادرار اغلب به علت به کارگیری خون و مایعات اضافی در بارداری است که از طریق کلیه ها دفع می شود. همان طور که بارداری پیشرفت می کند نوزاد هم فشار بیشتری بر مثانه ایجاد می کند و باعث تکرر ادرار می شود. ادرار مکرر در بارداری به طور کلی نشان دهنده مشکل در مورد شما یا نوازد نیست. اگر چه ممکن است شما علائم زیر را تجربه کنید. اگر دچار عفونت دستگاه ادراری یا عفونت مثانه باشید:

الف سوزش هنگام ادرار،

ب تب،

ج دردهای شکمی،

د کمر درد،

ه ادرار کردن زیاد.

● هوس های عجیب

بسیاری از زنان در طول بارداری هوس های عجیب دارند. برخی مطالعات نشان می دهد بیشتر از ۶۸ درصد زنان در بخش هایی از بارداری ولع مصرف دارند. هوس ها می تواند چیزهای مختلف در افراد مختلف باشد. ما معمولا فکر می کنیم آنچه بدن ما هوس کرده همان چیزی است که ما برای سلامت به آن نیاز داریم. بعضی از هوس ها می توانند مضر باشند مثل مواد غیر غذایی و خطرناک، خاک رس، پودر رختشویی و….

● تغییرات پوستی

فکر می کنید پوست تان بعد از این بارداری به شدت تغییر می کند؟ پاسخ این است: احتمالا بله. پوست هم به علت تغییرات هورمونی و هم تغییرات مکانیکی دچار دگرگونی می شود.

نشانه های کشش پوست. این نوع نشانه ها احتمالا از مورد بحث ترین تغییرات پوستی در طول بارداری هستند که تقریبا هر زنی از آن ها می ترسد و درباره آن ها فکر می کند. این تغییرات پوستی معمولا در ۵۰ تا ۹۰ درصد همه زنان باردار در نیمه آخر بارداری ظاهر می شود. در حالی که اکثر این تغییرات روی قسمت پایین شکم خواهد بود ولی آن ها همچنین می توانند در ران ها، باسن، بازو ها و سینه ها نیز دیده شوند. این تغییرات اغلب به صورت فرورفتگی های کوچکی در پوست دیده می شوند. در زنانی که پوست شان روشن است رنگی مایل به صورتی دارند و در زنانی که پوست تیره دارند رنگ شان روشن تر از پوست اطراف شان است. آن ها جدایی کلاژن از پوست را منعکس می کنند در حالی که دردناک نیستند ولی ممکن است احساس سوزش یا خارش ایجاد کنند. درحالی که برخی از زنان سعی می کنند از کرم ها یا لوسیون های خاص استفاده کنند. حقیقت این است که شما نمی توانید کار زیادی در مورد این تغییرات انجام دهید. عواملی وجود دارد که به بروز این تغییرات دامن می زند:

الف خانواده (اگر خواهر یا مادر شما دچار این علائم شده باشند)

ب افزایش سدیم

ج وضعیت تغذیه ای

د قومیت و نژاد

این تغییرات در نهایت بعد از تولد نوزاد محو می شوند و به خطوط نقره ای رنگ تبدیل می شوند. در حالی که بیشتر زنان بعد از مادر شدن به این خطوط فکر نمی کنند، بعضی دیگر می خواهد آن ها را بردارند. امروزه تکنیک های جدید و جراحی های متعددی برای برداشتن این خطوط وجود دارد.

خط سیاه. خطی تیره رنگ است که به بالای رحم امتداد یافته است. معمولا در زنانی که برای اولین بار مادر شده اند حدود ماه سوم آشکار می شود. در زنانی که بیشتر از یک فرزند دارند و بارداری دوم یا سوم آن هاست، معمولا زود تر دیده می شود. هر چند همه زنان وجود این خط را تجربه نمی کنند ولی در باورهای خرافی اعتقاد بر این است که نوزاد پسر در راه است.

جوش و آکنه. در واقع زنان درمی یابند هورمون های بارداری جوش های آن ها را دوباره زنده می کند و پوست آن ها چرب و مستعد جوش زدن است. اینجاست که باید از راه حل های دوران دبیرستان استفاده کرد. در واقع باید اطمینان داشته باشید که مقدار زیادی آب می نوشید، صورت تان را به اندازه کافی می شویید و از کارهایی که باعث بروز جوش می شود، پرهیز می کنید.

● خستگی

خستگی در دوران بارداری چیزی است که در بسیاری از زنان تا پایان ۳ ماهه آخر مورد انتظار است ولی به طور دقیق تر خستگی می تواند یک علامت اولیه در بارداری باشد. یکی از بزرگ ترین شکایت ها در دوره ۳ ماهه اول این است که خستگی در شما چگونه می تواند باشد؟ خستگی بارداری صرفا احساس کسل بودن هنگام بیدار شدن از خواب نیست. برخی از زنان احساس می کنند در تمام اوقات خواب آلود هستند و این چیزی است که زندگی را مختل می کند. خبر خوب این که فقط در ۳ ماهه اول باید فشار این علامت بارداری را تحمل کرد. خستگی بارداری می تواند از حدود همان وقتی که جواب تست مثبت شد، شروع شود و تا آغاز ۳ ماهه دوم برطرف شود در حالی که اکثر قریب به اتفاق زنان باردار دوباره این خستگی را در ۳ ماهه آخر احساس خواهند کرد که معمولا به شدت اوایل بارداری نیست. راه هایی وجود دارد که با انجام آن ها می توانید تاحدودی با خستگی و خواب آلودگی مبارزه کنید:

الف هر وقت توانستید چرت کوتاهی بزنید ولی خیلی طولانی نباشد.

ب هر شب در زمان مشابهی به رختخواب بروید.

ج هر روز در زمان مشخصی از خواب بلند شوید.

د همیشه ورزش کنید، البته نه بعد از شام.

ه از نوشیدنی های کافئین دار اجتناب کنید.

و مواد غذایی و آبرسانی به بدن تان را بررسی کنید.

ز از نظر کم خونی آزمایش شوید

 

از این پس سوالات و مشکلات خود را در زمینه بارداری در تاپیک مربوطه در تالار گفتمان آریا تاک مطرح نمایید تا پزشکان مربوطه پاسخ شما را درج نماییند ..

برای ورود به بخش مربوطه اینجا کلیک کنید …

 

یک سری مطالب جدید در مورد بارداری برای شما آماده کرده اییم که میتوانید از لینک زیر مشاهده نمایید

علائم بارداری

مطالب پیشنهادیبرچسب‌ها: , , , , ,

51 دیدگاه برای : معرفی نشانه های بارداری+عکس
 1. مریم گفت:

  سلام من تمام این علائم بارداری را دارم ولی ازتست خانگی استفاده کردک منفی بوده وروزی۲عددقرص منتفورمین استفاده میکنم لطفا راهنمایی کنید۲ماهه جلوگیری نداریم

 2. پری گفت:

  سلام من چند روزی از وقت پریودم میگذره و برای بارداری هم دقیقا توی همون ۱۰هم تا بیستم عادت ماهیانه اقدام کردم برای حاملگی ولی
  نمیدونم باردار هستم یا نه با توجه به اینکه ممکنه عادت ماهیانه هم بشیم و باردار هم باشیم
  مرسی

 3. زهرا گفت:

  سلام من نمیدونم باردارم یانه.من از وقتی که قرص ضدبارداری میخورم صبحش حالت تهوع دارم و یه شب یادم رفت بخورم به نظرتون حاملم

  • admin گفت:

   سلام خدمت شما خانوم محترم …
   نظر ما اینه شما از یک تست بارداری که داروخانه ها میفروشن استفاده کنید و سپس نتیجه را با یک دکتر متخصص در میان بگذارید …

 4. الناز گفت:

  سلام خسته نباشین.یه سوالی داشتم . اگه از روش جلو گیری طبیعی استفاده بشه ایا بازم احتمال باردار شدن وجود داره؟ یعنی آب اولیه که از مرد خارج میشه میتونه باعث حاملگی بشه؟ مرسی

 5. مینا گفت:

  سلام خسته نباشید من چند روز پیش برای جلوگیری اضطراری قرص خوردم الان ۴ روز میگذره اما سرگیجه شدید دارم . احتمال بارداری هست ؟

  • admin گفت:

   با سلام …
   نشانه های بارداری تو ماه اول سرگیجه نیست …
   این سرگیجه به خاطر قرص هایی هست که خوردید
   اگر سر وقت و به تعداد کافی مصرف کرده باشید امکان بارداری تا ۹۰ درصد کاهش می یابد …
   با سپاس

 6. آذين گفت:

  سلام
  من میخوام ک با همسرم ارتباط طبیعی داشته باشم چیکار کنم ک مطمئن باشم از حامله نشدنم؟
  ممنون

  • admin گفت:

   هیچ راهی نیس که به صورت ۱۰۰ درصد به شما ثابت کنه که باردار نشید … مگر اینکه از دستگاه های داخل رحمی استفاده کنید که اون هم باید یک بار زایمان کرده باشید …

 7. لیلا گفت:

  سلام من هنوز تازیخ پریودیم نرسیده ولی حالت تهوع شدید دارم و دلپیچه وسستی بدن.میخواستم بدونم امکان بارداری هست؟

 8. mahshid گفت:

  salam .man hodudan zamane periodam khunriziekheili saboki be modate 3ruz dashtam.sar gijeye shadid ham daram.momkene hamele basham?mamnoonam

 9. mahshid گفت:

  momkene un khoonrizi ,period nabude bashe va khunrizie hasel az lane gozini bude bashe? kheili mamnoonam

 10. امل گفت:

  سلام از پریودیم نگزشته ولی خیلی پور اشتها شدم وخیلی هوس میکنم وهس میکنم زیر شکمم یه چیزیه میزنه وسنگینه

 11. جمیله گفت:

  با سلام عقب افتادن دوره ماهانه تا چند روز طبیعیه؟یعنی چند روز که عقب بیفته احتمال بارداری هست و باید تست داد؟

 12. گیتا اسماعیلی گفت:

  سلام من ۱۵ روز پیش ivfشدهام جواب آزمایش منفی بوده ولی هنوز پریود نشده ولکه بینی ندارم ولی دچار کمردرد و تکرر ادار هستم گاهی شکم درد هم دارم آیا ممکن است در ؟آزمایش بعدی جواب مثبت باشد ؟ آمپول پروژسترون میتواند جلوی لکه بینی را بگیرد؟

 13. zohreh گفت:

  سلام من از وقت پریودیم زودتر شدم وفقط لکه بینی دارم احساس میکنم تکرار ادرارم دارم احتمال داره حامله باشم؟؟؟

 14. pegah گفت:

  من هفته گذشته نزدیکی بدون حفاظ داشتم البته از روز ۵ پریودم ال دی مصرف می کردم و حتی بعد نزدیکی هم از روش اورژانسی (۴ قرص ال دی به فاصله هر ۱۲ ساعت مجموعا ۸ عدد) استفاده کردم یک هفته بعد لکه بینی مشاهده کردم آیا امکان دارد که باردار باشم؟
  چند روزی به پریودم مانده ولی می ترسم! لطفا کمکم کنید

 15. zohreh گفت:

  سلام متشکرم ..
  در ضمن من برای بارداری از آمپول hmg استفاده کردم.وبار سنگین خیلی برداشتم ودر حال حاضر کمر درد ولکه بینی دارم .احتمال داره از آمپول باشه یانه؟؟یا از بار سنگین ؟؟.ممنونم

 16. zohreh گفت:

  راستی کمر دردم یکنواخت درد نمیکنه میگیره آروم میشه.

 17. admin گفت:

  از این پس تمامی سوالات و مشکلات خود را در مورد مسائل بارداری در تالار گفتمان آریا تاک مطرح نمایید .. برای ورود به این بخش روی لینک زیر کلیک نمایید …
  http://forum.ariatalk.com/f309/3849-%D8%AA%D8%A7%D9%BE%DB%8C%DA%A9-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C.html#post8517

 18. سارا گفت:

  سلام من در تاریخ ۱شهریور با نامزدم نزدیکی داشتم و در تاریخ ۶شهریور عادت ماهانه ۷روزه وطبیعی داشتم و الان که دوازده مهره هنوز عادت ماهانه نشدم احتمال بارداری وجود داره؟چند درصد؟خواهشا زود جواب بدین.ممنون

 19. سارا گفت:

  سلام م دختری ۲۱ ساله هستم پریودم عقب افتاده۲۸ این ماه باید عادت میشدم نشدم سابقه عقب افتادن داشتم تا ۱۲ روز با نامزدم رابطه داشتم۶روز قبل از پریودی مایع منی نزدیک واژن ریخته شده ولی من سریع شستم وپاکش. پرده بکارتمم سالمه ممکنه باردار باشم؟

 20. سارا گفت:

  سلام من نمیدونم انجمن تو کدم قسمته و سوالموچه جوری تو انجمن مطرح کنم لطفا راهنمایی کنید

 21. هستی گفت:

  سلام من سر موعد پری شدم ولی فقط ۲ روز بود احساس سنگینی در زیر شکم و گرفتگی دارم خستگی هم دارم می خواستم بدونم از علائم بارداری هست یا نه

 22. وحیده گفت:

  سلام من ۱۶این ماه یعنی ماه مهر موقع بریودیم بود ولی الان ۲روزه که نشدم علایمی ماننددردزیر شکم ودرد سینه رادارم ودر تخمدان چبم خیلی کم احساس درد دارم ایا ممکن است که من حامله باشم وکی میتونم ازتست استفاده کنم ممنون میشم جوابمو بدین.

 23. سارا گفت:

  اگه میشه سریع جواب منو بدین استرس دارم

 24. بهنام گفت:

  سلام میشه جوابم روزودتربدین

 25. رها گفت:

  با سلام من تازه به جمع شما اومدم ۳۰ سالمه و قصد بارداری دارم ماه پیش ۲۰ پری شدم ولی این ما هنو نشدم تست دتدم منفی بود ۱۳ ماه هم لکه سیاه داشتم که۹ تا ۱۹ پری استرومارین مصرف کردم لطفا راهنماییم کنین با سپاس

 26. عسل گفت:

  سلام خسته نباشید. من ۶ ماه نامزد کردم هنوز دختر بچه ام اما ۱۱ همین ماه یکمی از منی نیمه خشک مالیده شد به بدنم
  میخواستم بدونم احتمال بارداری هست ؟
  امروزم خون ریزی داشتم و علایمی که برای بارداری هست و میشه گفت ندارم
  خیلی نگرانم

 27. مژده ث گفت:

  با سلام من ۸ و ۱۶ اسفند نزدیکی داشتم که روزهای تخمک گذاریم بود الان ۲۵ اسفند استو ۴ روز به پریودم مانده ولی تمام حالات پریود را دارم و کمی خونریزی خفیف داشتم آیا ممکن است این خونریزی و احساس درد ناشی از لانه گزینی و بارداری باشد؟
  لطفا راهنماییم کنید

 28. bidmagnon گفت:

  سلام بچه ها خیلی خوشحالم خداروشکر ممان شدم الان جواب ازمایشو گرفتم مثبت بودبچه ها واسم دعاکنید ولی غم تو دلم هست اخه پدر بچه دیروز بایه چیز کوچک منو به درو دیوار زدو گفت طلاقت میدم توروخدا دعام کنید هرکی مطلبمو خوند دعام کنه بدجور داغونم وبودم ولی حالا که جواب اومد انگار نور امید تودلم زنده شد

  • الهه گفت:

   عزیزم برو سراغ شوهرت کمی سیاست بخرج بده نازشو بکش بگو دوستت دارم جوری با کارات و رفتارات رفتار کن و به خودت ارزش قائل شو که باهات جور بهتری رفتار کنه نه به درو دیوار بکوبه حیوون رو می زنن نه آدمو

 29. زهرا گفت:

  سلام
  ایاممکن دستی که اغشته به مایع منی شده وبه واژن برخوردکنه باعث حاملگی شود؟(درصورتی که دستها رو شسته باشم اما بازهم الوده به منی باشد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گالــری تصــاویر

طراحی و کد نویسی : حسین رضاییان

برو بالا