جزئیات ساخت خانه های چوبیسید محمود فاطمی عقدا در گفتگو با مهر در خصوص استاندارد خانه های چوبی گفت: سیستم های ساختمانی اسکلت چوبی به شرط رعایت الزامات مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن تا حداکثر ۳ طبقه بلامانع و مورد تایید است.

رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن افزود: سیستم ساختمانی اسکلت چوبی (Light Wood Frame Construction) یکی از سیستم‌های ساختمانی معتبر و متداول در سطح بین‌الملل است که در آیین نامه های مختلف ساختمانی و لرزه ای مورد بحث و تایید قرار گرفته است.

وی افزود: مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن پس از بررسی و مطالعه آیین‌نامه های ساختمانی بین‌المللی موجود اقدام به تدوین الزامات طراحی و اجرایی این سیستم ساختمانی کرده است بنابراین استفاده از این سیستم ساختمانی در کشور به شرط رعایت این الزامات، به شرایط لرزه خیزی مکان ساخت، تا حداکثر ۳ طبقه بلامانع و مورد تایید است.

فاطمی عقدا تصریح کرد: در سیستم ساختمان‌های اسکلت چوبی رعایت کلیه اصول فیزیک ساختمان از قبیل عایق کاری حرارتی، رطوبتی، صدا و هوابندی در شمار الزامات آن است که بدون آنها این سیستم ساختمانی قابلیت کاربری خود را از دست خواهد داد و در صورت اجرای نادرست یکی از آسیب پذیرترین سیستم‌های ساختمانی است که می‌تواند زیان‌های مالی و جانی بزرگی به بار آورد.

معاون وزیر مسکن وشهرسازی افزود: مهمترین نکته در این سیستم، محافظت سازه چوبی در برابر عوامل مخرب محیط از قبیل رطوبت، حرارت زیاد، تغییرات شدید دما و رطوبت، قرار گرفتن در معرض قارچ‌ها، موریانه و حشرات دیگری که از چوب تغذیه می‌کنند و میکروارگانیزم ها است از طرف دیگر، آتش سوزی خطری جدی برای ساختمان‌های چوبی است.

وی در خصوص نحوه محاسبات و طراحی این سیستم ساختمانی گفت: باید در نظر داشت که نحوه محاسبات بارهای وارده و طراحی این سیستم ساختمانی با سیستم‌های متداول دیگر بسیار متفاوت است و طراحی و اجرای آن نیازمند به نیروی متخصص، دانش، فناوری و تمهیدات خاصی است

نیاز به واردات چوب ساختمانی برای ساخت خانه های چوبی

فاطمی عقدا تصریح کرد: نکته مهم دیگر الزام استفاده از چوب ساختمانی رده بندی شده با مقاومت معین، کاربرد چوب فرآوری شده با مواد شیمیایی در مکان‌های معین و ممانعت از کاربرد چوب نجاری است در حال حاضر، اکثر انواع چوب های داخلی برای ساخت و ساز با این سیستم ساختمانی مناسب نبوده و نیاز به چوب ساختمانی وارداتی است.

فاطمی عقدا با بیان این مطلب که تجربیات حاصل از زلزله های به وقوع پیوسته در سطح جهانی، ساختمان‌های با قاب سبک چوبی که از آیین‌نامه های معتبر بین‌المللی تبعیت می کنند را در شمار سیستم‌های ساختمانی با مقاومت بالا در برابر زمین لرزه قرار داده است، گفت:‌ بیشتر خسارات وارده در هنگام زمین لرزه، در اثر آتش‌سوزی‌های پس از وقوع زلزله بوده است که رعایت مقررات آیین‌نامه ای جهت پیشگیری از انتشار آتش در انبوه سازی را ضروری می‌سازد.

رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن خاطرنشان کرد: بنابراین ساخت و ساز با این سیستم ساختمانی، به خصوص در انبوه سازی نیازمند آشنایی با جزئیات و مبانی صحیح فنی، رعایت کامل الزامات اجرایی و آیین‌نامه ای و نظارت مقامات ذیصلاح بر ساخت است.

وی افزود: بر اساس”فصل ۶ آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوب سال ۱۳۸۸″ مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن به عنوان تنها مرجع تایید فناوری‌های نوین و شیوه تولید صنعتی ساختمان معرفی شده است و کلیه تولیدکنندگان و واردکنندگان فناوری‌های نوین ساختمانی جهت استفاده از تسهیلات مربوطه ملزم به اخذ “تاییدیه فنی” از این مرکز هستند.

 

ساعت WALAR طرح کریستینا

کیف لوازم آرایشی رولی

لیوان همزن شگفت انگیز

جا کفشی چمدانی شو توت shoe tote

ساعت زنانه طرح والار نگین دار

ساعت اسپرت مردانه Bistec

کفی ژله ای افزایش قد

دستگاه پلمپ کیسه فریزر

جا کفشی چمدانی شو توت shoe tote

آویز کاور و نگهدارنده کیف

ساعت زنانه طرح آلیس

۱۶ نظر

 1. مجید گفته است :
  فروردین ۳ام, ۱۳۹۴

  ممنون … خوب بود ولی بیشتر از مطلب تبلیغات گذاشتی

  [Reply]
 2. ساینا گفته است :
  فروردین ۴ام, ۱۳۹۴

  سلام

  [Reply]
 3. REZA گفته است :
  فروردین ۱۱ام, ۱۳۹۴

  very brbeautiful

  [Reply]
 4. yas گفته است :
  فروردین ۱۱ام, ۱۳۹۴

  دوروزبعدازاتمام پریودم که ۱۰روزه هست ارتباط سطحی داشتم بدون دخول چون دخترم.آیاپیشاب باعث بارداری میشه؟ ۶ساعت بعدازرابطه ۴قرص ال دی خوردم که ۲ساعت بعدش تهوع بود برگرداندم ۶ساعت بعدش ۴تا دیگه که اونم برگرداندم۱۲ساعت بعد۴تادیگه همراه باقرص ضد تهوع که برنگرداندم.آیابارداری رخ میده؟

  [Reply]

  خادم Reply:

  نه دیگه اصلا رخ نمیده که دهنشو سرویس کردی.البته دوست عزیز از اول هم نیاز به نگرانی نبود

  [Reply]

  امیرعلی Reply:

  سلام یاس با توجه به طریقه ناصحیح مصرف کردن قرص امکان بارداری وجود داره،چون قرص ال دی باید به صورت مستمر ومرتب در بیست ویک روز پیاپی،دقیقا بعد از اتمام قاعدگی روزانه یک عدد در ساعت مشخص مصرف شود،در غیر این صورت تأثیر گذار نخواهد بود.برای اطلاعات بیشتر با شماره ذیل تماس حاصل نمایید!
  ۰۹۳۹۶۲۹۷۴۰۷

  [Reply]

  امیرعلی Reply:

  در ضمن اگر مایل به برقراری تماس نبودید،لطفا آدرس ایمیل خود را به شماره ی فوق پیامک نمایید تا توضیحات جامع در خصوص روابط جنسی وروشهای صحیح پیشگیری از بارداری را به آدرس ایمیل شما ارسال نمایم،با تشکر از اعتماد شما.

  [Reply]
 5. yas گفته است :
  فروردین ۱۱ام, ۱۳۹۴

  چقدرطول میکشه جواب بدهید؟

  [Reply]
 6. yas گفته است :
  فروردین ۱۱ام, ۱۳۹۴

  لطفأ بی زحمت به ایمیلم هم ارسال کنید

  [Reply]
 7. زهرا گفته است :
  فروردین ۱۱ام, ۱۳۹۴

  سلام میشه حتما تو این دوسه روزه به من جواب بردید برا ازمایشات قبل ازدواج باید پاک باشیم و عادت ماهیانه نباشیم یاحق

  [Reply]

  خادم Reply:

  ازمایشات قبل ازدواج ربطی به عادت ماهیانه نداره خیالت راحت باشه

  [Reply]
 8. یسی گفته است :
  فروردین ۱۳ام, ۱۳۹۴

  سلام من دختری ۲۱سالم.چاق بودم وبراثررژیم غذایی اکنون یک مقداراضافه وزن دارم.ولی هم احساس میکنم سینه هام شل شده وهم جای چاقی روی پوستم هست.اکنون ازازدواج میترسم.ازاینکه همسرم از وضعم راضی نباشد وخیانت کند.لطفأکمکم کنیدچون خاستگارانم را ردمیکنم.ممنون میشم.آیا کلأشکل اندام ربطی به رابطه جنسی داره؟

  [Reply]

  خادم Reply:

  با سلام خب بی ارتباطم نیست ولی بستگی به طرف مقابل شما داره که از اندام شما خوشش بیاد یا نه .ولی کلا به شما ورزشو توصیه میکنم البته با رژیم غذایی درست

  [Reply]
 9. یسی گفته است :
  فروردین ۱۳ام, ۱۳۹۴

  لطفأکمکم کنید

  [Reply]
 10. REZA گفته است :
  فروردین ۲۲ام, ۱۳۹۴

  SHOMA BAYED LAGHAR BEHSHAVED VA VARZASH KONED VA SOTEHEN CASMARA ESTHFADEH TA SENEHAEE KHOSHFORM DASHTEH BASHED ZIBAEE KHNOOMHA AZ SENEH HA AST

  [Reply]
 11. REZA گفته است :
  فروردین ۲۲ام, ۱۳۹۴

  SHOMA HATMAN AZ SOTEEHEN CASMARA VA KHOSH FORM DAHANDEH SEENEH HA ESTEHFADEH KONEND AGAR ETLAT BESHTAR MEIKHAHED BA SHOMAREH 09375085007 TAMAS BEHGERED

  [Reply]

ارسال نظر