header
متن مورد نظر

ازهر۶ ازدواج یکی به طلاق ختم می‌شود

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


به گزارش فارس، احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود با اعلام این مطلب افزود: تاکنون ۴۵۰ هزار سند تک برگ در اختیار مردم قرار گرفته شده است.

وی با اشاره به این مطلب که کاغذ استفاده شده در سندهای تک برگ کاغذ واتر مارک و با چاپخانه دولتی است، گفت: محل ملک، مختصات هوایی، کروکی ملک، الصاق هولوگرام و همچنین عکس هوایی بخش‌هایی از این سند است و با هر تغییر مالکیت این اسناد از فروشنده اخذ شده و سند جدید به خریداران ارائه می‌شود.

وی گفت: بسیاری از مشکلات سندهای دفترچه ای با این سندها به کلی برطرف خواهد شد و خلاء‌های قانونی که باعث برخی سوء استفاده ها می‌شد به این ترتیب پر خواهد شد.

تویسرکانی با اشاره به این مطلب که در نیمه دوم امسال فراخوانی اعلام خواهد شد تا سندهای دفترچه ای از شهروندان اخذ شود و سند تک برگی به آنها داده شود، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم امسال ۲ میلیون سند تک برگ در اختیار شهروندان قرار بگیرد.

وی با اشاره به این مطلب که در حال حاضر تمام املاکی که در حال نوسازی و تفکیک هستند مشمول اخذ این سندهای تک برگی هستند، گفت: برای این سندها ۲۰ هزار تومان هزینه برگه سند و دو هزار تومان هزینه کارهای ثبتی در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به این مطلب که اسنادی که در دفاتر ثبت اسناد و املاک به ثبت می‌رسند از این امتیاز برخوردارند که بدون نیاز صاحبان سند به تعهدات درون سند رسیدگی شود، گفت: قولنامه هایی که در بنگاه های معاملات نوشته می‌شود از این قاعده مستثنی است و نمی‌توان مفاد آن را در محکمه به درستی ثابت کرد.

وی اضافه کرد: از این روست که می‌توان گفت: میان اسنادی که به صورت قولنامه ای در بنگاه ها به ثبت می‌رسد با مدارکی که در خانه ها هم بین ۲نفر به امضا می‌رسد تفاوتی وجود ندارد.

افزایش هزینه ثبت طلاق و ازدواج

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه دو هفته قبل تعدادی از صاحبان دفاتر رسمی طلاق و ازدواج در مقابل دفتر رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تجمع کرده بودند و نسبت به افزایش نیافتن حق انشاء طلاق و ازدواج گلایه مند بوده اند، گفت: موضوع تجمع صحت ندارد. چیزی که از آن به تجمع یاد می‌شود تنها دیدار ساده ای میان نمایندگان دفاتر ثبت طلاق و ازدواج و رئیس سازمان بود.

تویسرکانی گفت: رقم حق انشاء طلاق و ازدواج از ۴۵ هزار تومان به ۷۰هزار تومان افزایش پیدا کرد در حالی که این افراد تقاضا داشتند این رقم به ۱۳۰ هزار تومان افزایش پیدا کند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در بخش دیگری از سخنان خود به آمار ۸۱۹ هزار و ۶۸۷ ازدواج در سال گذشته اشاره کرد و گفت: این درحالی است که در سال گذشته ۱۲۹هزار و ۹۶۶ واقعه طلاق نیز به ثبت رسیده است.

وی افزود: آمار ۳ سال گذشته حاکی از آن است که میزان ازدواج ۰٫۲ درصد کاهش داشته و این در حالی است که آمار طلاق متأسفانه رشد ۱۴ درصدی داشته است و به عبارت دیگر از هر ۶ ازدواج یکی به طلاق ختم شده است.

تویسرکانی افزود: در سال ۸۷ تعداد ۸۲۲ هزار و ۸۸۴ ازدواج، در سال ۸۸ تعداد ۸۲۴ هزار و ۴۱۰ ازدواج و در نهایت در سال ۸۹ تعداد ۸۱۹ هزار و ۶۸۷ ازدواج به ثبت رسیده است.در مدت مشابه در سال ۸۷ تعداد ۱۰۱ هزار و ۲۹۳ طلاق، در سال ۸۸ تعداد ۱۱۸ هزار و ۲۶۳ طلاق و در نهایت در سال گذشته ۱۲۹ هزار و ۹۶۶ طلاق به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در سال ۸۷ تعداد ۱۶ میلیون و ۴۸۰ هزار و ۶۶۰ معامله ثبت شده است، گفت: این آمار در سال ۸۸ عبارت است از ۱۸ میلیون و ۶۶۹ هزار و ۱۸۸ معامله و در نهایت در سال گذشته این عدد به ۲۱ میلیون و ۷۷۹ هزار و ۲۷۵ مورد معامله رسیده است.

تویسرکانی همچنین به وصول مطالبات بانک‌های در سال ۸۹ اشاره کرد و گفت: ۱۴ هزار و ۹۰۶ میلیون ریال هم مطالبات بانک‌ها در این سال وصول شد که ۶۵ درصد رشد داشته است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به آمار ثبت شرکت‌ها در ۳ سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال ۸۷ ، ۸۵ هزار و ۱۹۶ شرکت، در سال ۸۸، ۸۶ هزار و ۷۶۰ شرکت و در نهایت در سال گذشته ۸۸ هزار و ۹۸۸ شرکت به ثبت رسیده اند.

وی با اشاره به این مطلب که اختراعات به ثبت رسیده در ۳ سال گذشته کاهش داشته است، گفت: در سال ۸۷، ۱۰ هزار ۳۴۶ اختراع، در سال ۸۸، ۶ هزار و ۹۹ اختراع و در سال گذشته نیز تنها ۵ هزار و ۲۸۲ اختراع به ثبت رسیده است.

تویسرکانی همچنین به بازرسی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از دفاتر اسناد رسمی اشاره کرد و گفت: بیش از ۲۰ هزار مورد بازرسی از سوی این سازمان انجام شده که در این زمینه ۱۹۴۶ نفر تخلفاتشان مورد رسیدگی قرار گرفته است و این افراد یا تعلیق شده اند یا دفترخانه شان بسته شده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به این مطلب که ما مخالف فعالیت‌ بنگاه های معاملات ملکی نیستیم گفت: آنچه که ما اعتقاد داریم این است که این مجموعه ها چون به انجام کارهای حقوقی اشتغال دارند باید تلاش کنند تا به موازین حقوقی نیز آگاهی داشته باشند.

مطالب پیشنهادی

۴ نظر

 1. نجمه نوشانی گفته است :
  آبان ۱۴ام, ۱۳۹۴

  ممنون از سایت خوبتون.
  من مجردم.قسمت جلوی پاهام خیلی خارش و سوزش داره.یه مایع سفید رنگم ازم خارج میشه.میشه برای درمانش راهنماییم کنین.جوابو به ایمیلم بدین

 2. milad گفته است :
  آبان ۲۰ام, ۱۳۹۴

  با تشکر از شما مطالب به ایمیل من ارسال کنید با تشکر

 3. آرن گفته است :
  آبان ۲۳ام, ۱۳۹۴

  استغفرالله شکل روح میمونه

 4. sima گفته است :
  آبان ۲۹ام, ۱۳۹۴

  باسلام دختری ۱۹ساله هستم ک نامزد دارم ولی باکره ام.چندشب پیش با شوهرم نزدیکی داشتم و ب طوراتفاقی آب منیه ایشون روی دهانه ی واژن من ریخته شد.من حدود دوساعت بعد خودمو شستم و هیچ قرصیم مصرف نکردم.چون فک میکردم چیز مهمی نیست.اما الان حدود ۵روز هست ک از دوره ی عادت من میگذره و من هنوز پریود نشدم.ب نظر شما مشکلی نیست؟احتمال بارداری برای من وجود داره؟الان میتونم قرصی استفاده کنم؟با تشکر

ارسال نظر